Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Augustowie

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI:

Dzień Wiosny

Utworzono dnia 22.03.2021

Drodzy Rodzice!!!

               W miesiącu marcu pojawiają się różne tematy związane z tematyką wiosenną. Mamy za sobą cykl tematów z zakresu: „Wiosenne porządki w ogrodzie”, „W marcu jak w garncu”, „Witaj wiosno”, w tym tygodniu rozpoczęliśmy temat kompleksowy o tematyce zwierzęcej, będziemy rozmawiać o zwierzętach z wiejskiego podwórka. W dniu dzisiejszym tj. 22.03.2021 witaliśmy Panią Wiosnę, zagadkami, zabawami ruchowymi z wykorzystaniem wiosennych kolorów w formie figur geometrycznych. Wykonaliśmy również pracę plastyczną pt. „Wiosenne kolorowe kwiaty” – dzieci malowały farbami zgodnie z instrukcją nauczyciela. W tym miejscu chcemy nadmienić, iż oprócz witania wiosny prowadziliśmy rozmowy dotyczące zwiastunów wiosennych. Dzieci z grupy Kotki poznały pierwsze wiosenne kwiaty. Z najmłodszymi dziećmi założyliśmy mały zielony ogródek – posadziliśmy w donicach kwiaty, warzywa i zioła. Do dnia dzisiejszego o nie dbamy podlewamy, obserwujemy jak kiełkują, do słońca się kłaniają, a nam radość sprawiają. Z powyższych wydarzeń zdjęcia obejrzyjcie. Zapraszamy. 

czytaj dalej na temat: Dzień Wiosny

Popołudniowe sportowe zabawy

Utworzono dnia 22.03.2021

Drodzy Rodzice!!!

Czy Państwo wiecie, że można uczyć się poprzez ruch?. W najmłodszej grupie przedszkolaków – grupie Kotki, tak właśnie robimy. Często popołudniami sprawność ruchową zdobywamy. Nasze Panie przynoszą nam sprzęt sportowy, najmłodsze dzieci go testują. Chodzą, skaczą, biegają i się niecierpliwią, gdy na swoją kolej czekają. Czasem sobie podokuczają, kiedy w kolejce stoją to łokciami się rozpychają. Nad takimi zachowaniami Panie czuwają – cierpliwości, uważności nas uczą o bezpieczeństwo dbają. Oto jak nam to wychodzi na zdjęciach zobaczycie. Kliknąć w link „czytaj dalej” wystarczy bądź tytuł „popołudniowe sportowe zabawy” i tak zdjęcia Państwo obejrzycie.

czytaj dalej na temat: Popołudniowe sportowe zabawy

Poranne zajęcia - jakie ciekawe?

Utworzono dnia 08.03.2021

Drodzy Rodzice !!!

W każdej grupie przedszkolnej każdego dnia odbywają się zintegrowane poranne zajęcia. Często ćwiczymy, śpiewamy, bajek i wierszy słuchamy, książki oglądamy. Tematyczne obrazki oglądamy. Najbardziej oprócz porannego ruchu, swobodnych zabaw i mnóstwa szaleństw, zajęcia rozwijające naszą twórczość uwielbiamy. Tym razem Drodzy Rodzice możecie zdjęcia z prac plastycznych zobaczyć. Na przełomie ostatnich dni z plasteliny dużo lepiliśmy, jak również o farbach nie zapomnieliśmy. Prace zespołowe i indywidualne tworzyliśmy. Poniżej do obejrzenia galerii zdjęć zachęcamy.

Walentynki 2021

Utworzono dnia 17.02.2021

Drodzy Rodzice!!!

Zapraszamy Was do obejrzenia galerii zdjęć z walentynkowej zabawy, która odbyła się 12.02.2020. Tego dnia grupa „Słoneczek” i grupa „Kotków” bawiła się wspólnie. Nie zabrakło układów tanecznych do takich piosenek jak: „Do przodu idzie but”, „Ram, zam, zam”, „Ręce w górę i na boki”. Dzieci musiały odszukać kolorowych serc w Sali, chodzić po sercowych chmurkach na palcach, pobiec do serca we wskazanym kolorze przez prowadzące. Pragniemy nadmienić, iż dzień wcześniej na okoliczność zabawy dzieci z grupy „Kotki” wykonały balonowe ludki. Natomiast wszystkie sale w przedszkolu ozdobione zostały pięknymi czerwonymi balonami, a same pociechy były ubrane w barwach czerwieni. Za zaangażowanie przygotowanie strojów dziękujemy wszystkim Rodzicom. Poniżej zdjęcia z imprezy, by obejrzeć wystarczy kliknąć w link „czytaj dalej”  bądź napis Walentynki 2021.

czytaj dalej na temat: Walentynki 2021

Przygotowania do zabaw walentykowych

Utworzono dnia 09.02.2021

Drodzy Rodzice!!!

W dniu 12.02.2021 odbędą się zabawy walentynkowe. Oprócz specjalnych czerwonych strojów, przystrojonej w balony sali grupy „Kotki”. Nie zabraknie takich atrakcji jak: zabawy ruchowe, zabawy naśladowcze, ćwiczenia spostrzegawczości, jak również zabaw przy muzyce, czyli tanecznej imprezy. W związku z tym nasze dzieciaki już od zeszłego tygodnia zaczęły uczyć się układu tanecznego do piosenki pt. „Misiowe tańce”. Poniżej umieszczamy tekst oraz kilka zdjęć z nauki. Możecie Państwo wraz z dziećmi utrwalać słowa piosenki.

„Misiowe tańce”słowa: A. Galicka, muzyka: M. Melnicka – Sypko

Miś brązowy i miś biały.

Będą z nami tańcowały.

Rączki w górę, rączki w bok

Za misiami hop, hop, hop.

 

Tupu, tupu, tupią nóżki

Raz, dwa, raz, dwa klaszczą ręce.

Dziś w kółeczko zatańczymy

Coraz szybciej, co raz prędzej.

 

Miś brązowy i miś biały

W tańcu nam się zadyszały.

Położyły się na brzuszku

Ty odpocznij też maluszku.

 

czytaj dalej na temat: Przygotowania do zabaw walentykowych

Zabawy walentynkowe - ogłoszenie

Utworzono dnia 03.02.2021

Drodzy Rodzice

W dniu 12.02.2021 w naszym przedszkolu odbędą się zabawy walentynkowe. Każda grupa przedszkolna w tym dniu pobawi się w barwach czerwieni wśród balonów i wielu serduszek. Prosimy o ubranie dziecka w kolor czerwony oraz przyniesienie dwóch napompowanych balonów w kolorze czerwonym. (mogą być również w kształcie serca). Poza tym zachęcamy do napisania listu do ulubionego przyjaciela, dzieci z grupy, całej grupy itp. Zapewniamy, iż listy zostaną odczytane. Wystarczy, iż dostarczycie je do placówki. Z góry dziękujemy za zaangażowanie. W tym miejscu przypominamy, iż ogłoszenia w sprawie ważniejszych wydarzeń w przedszkolu bądź grupie znajdziecie Państwo na tablicy ogłoszeń w naszych "Covidowych" przedsionkach. 

Zegar

Kalendarium

Maj 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Pogoda