Święto Pieczonego Ziemniaka (24.09.2020)

Utworzono dnia 05.10.2020

Dnia 24.09.2020r w naszym przedszkolu jak co roku, odbyło się  "Święto Pieczonego Ziemniaka" w formie festynu sportowego na placu przedszkolnym. W tym roku nie wyjechaliśmy do gospodarstwa, ze względu na pandemię COVID-19.

Jednak to nam nie przeszkodziło w dobrej zabawie .Dużo radości sprawiła wszystkim dzieciom piękna słoneczna pogoda oraz niespodzianki przygotowane przez organizatorki. Przeprowadziły one szereg ciekawych konkurencji sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak.

W zabawę wprowadził przedszkolaki okrzyk: „ Hip, hip, hura, niech zabawa z ziemniakiem trwa” , który dzieci powtarzały po każdej konkurencji sportowej.

Dzieci brały udział w różnych ziemniaczanych zmaganiach, takich jak:

- zabawa tropiąca „ Wykopki”, czyli szukanie ziemniaków ukrytych wcześniej na placu

- konkurencja sportowa „ Sadzenie ziemniaków”, w której dzieci sadziły i zbierały ziemniaki

- konkurencja dla pań z każdej grupy „Najdłuższa obierka”, polegająca na obraniu ziemniaka z najdłuższą obierką

- konkurencja „Slalom z ziemniakiem” - najszybszy bieg slalomem z ziemniakiem na łopatce, tak aby ziemniak nie spadł.

- konkurencja „Transporter ziemniaków’, w której jedno dziecko za drugim podawało ziemniaki stojąc w rozkroku

- konkurencja „Zawody w parach ze ściereczką ”, gdzie zadaniem dzieci było przeniesienie ziemniaka na ściereczce.

- wspólna zabawa z chustą animacyjną i ziemniakiem.

Uwieńczeniem tej świetnej zabawy było wręczenie wszystkim grupom „ ziemniaczanych dyplomów” przez Panią Dyrektor – Anetę Kamińską.

Sportowe zmagania z ziemniakami bardzo pobudziły apetyt dzieci, które z wielkim smakiem zajadały się zaserwowaną na obiad babką ziemniaczaną.

Był to dzień pełen atrakcji i dobrej zabawy na świeżym powietrzu oraz wykonywaniem przeróżnych prac plastyczno- technicznych z ziemniakiem w roli głównej.

Zdjęcia z imprezy można oglądnąć w galerii na stronie internetowej naszego przedszkola.