XIV Międzygrupowy Konkurs "Zdrowo,Smacznie, Kolorowo" ph: "Owocowo-warzywny szał" (19.05.2021)

Utworzono dnia 28.05.2021

Dnia 19.05.2021r. w naszym przedszkolu odbył się XIV Międzygrupowy Konkurs Kulinarny „ Zdrowo, smacznie, kolorowo” pod hasłem „ Owocowo-warzywny szał”.

CEL KONKURSU:

• Propagowanie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania

• Zachęcanie do wdrażania prawidłowych nawyków żywieniowych,szczególnie do jedzenia warzyw i owoców

• Zachęcanie do pomocy rodzicom w pracach kulinarnych

Przedszkolaki z pomocą swoich ukochanych pań wykonały przeróżne wspaniałe dania z  wykorzystaniem warzyw i owoców.

W całym przedszkolu unosiły się zapachy od samego rana. Na każdej grupie mali kucharze przygotowywali dania konkursowe. Dzieci przebrane w fartuszki i czapki kucharskie z wielką radością pracowały przy ich produkcji, oczywiście pod czujnym nadzorem nauczycieli.

Grupy przygotowały następujące dania:

-grupa 3-latki „Galaretkowe łódeczki z pomarańczy”,

-grupa 4-latki „Owocowa sałatka”,

-grupa 4-5 latki „Owocowe szaszłyki”,

-grupa 5-latki „ Warzywna pizza”,

-grupa 5-6 latki „Owocowy kisiel”,

-grupa 6-latki „Gofry z owocami”.

„Owocowo-warzywny szał” zakończono wręczeniem przez panią wicedyrektor Anetę Kamińską i organizatorki dyplomów kulinarnych oraz nagród dla każdej grupy wiekowej. Wszystkie grupy zajęły oczywiście pierwsze miejsca.

Przygotowane przez dzieci dania przeznaczone były na podwieczorek, dzięki temu panie kucharki mogły odpocząć.

Ciężki dzień pracy naszych przedszkolaków zakończył się wspaniałą ucztą.